google translate
logo

Abiye Kıyafet Nasıl Seçilir?

Abiye Kıyafet Nasıl Seçilir?

Büyük bir hevesle Abiye alıp giyemeyen müşterilerimizin talepleri üzerine sizlere bu yazıyı yazmakyı faydalı bulduk çünkü Abiye elbise seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunde bir çok insanımız bilgi sahibi değil Abiye elbise almadan önce mutlaka bu yazıyı okumanız faydalı olacaktır.

Abiye kıyafet seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta vücut tipinize uygun olup olmadığıdır. Bu nedenle öncelikle vücut tipinizi tanımanız gerekir. Doğru abiye tercihi ile kusurlu olan bölgelerinizi gizleyebilir ve daha ince görünebilirsiniz.
 
İnce bir bele sahipseniz fakat basenleriniz genişse, bele oturan göğüs ve sırt dekolteli bir elbise tercih edebilirsiniz. Etek kısmının dökümlü olmasına dikkat edin. Bu şekilde basenlerinizi gizleyerek vurguyu kusursuz olan bölgenize çekebilirsiniz.
Kum saati formunda bir vücut tipine sahipseniz, dar kesimli belden oturtmalı bir abiye seçebilirsiniz. Bu şekilde ince bel kısmınıza vurgu yapabilirsiniz.
Omuzlarınız genişse straplez abiyelerden kaçınmalı, kalın askılı ve az dekolteli modelleri tercih etmelisiniz.
Abiye seçiminde diğer bir önemli nokta da, yaşa uygunluğudur. Küçük yaşlardakiler kısa ve daha renkli modelleri tercih etmelidir. Aksi halde yaşlarından büyük durarak komik bir görüntüye bürünebilirler. Olgun olanlar ise, uzun ve düz formdaki sade abiyeleri tercih etmelidirler. Bu şekilde sahip olunan yaş en doğru şekilde yansıtılacaktır.
 
Dikkat edilmesi gereken bir nokta da, kumaş seçimidir. Abiye kumaşları mevsime göre değişiklik gösterir. Yanlış kumaşlı bir abiye, kusurlarınızı daha çok ortaya çıkartırken, kusursuz bölgelerinizin dahi kusurlu gözükmesine sebep olabilir. Bu nedenle abiye alırken yoğun ışık altında deneyerek en doğru kumaş seçimini yapmak gerekir.
 
Abiye seçerken çok abartılı olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde abartılı bir saç ve makyajla ortaya komik bir görüntü çıkabilir. Bu noktada yapılacak saçın ve makyajın da abiyeyle orantılı olması önemlidir.
 
Vücut ölçüsüne, yaşa ve kumaşa dikkat ederek en doğru abiyeyi seçebilir ve kusursuz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
Web Tasarım